Blogger Tabanlı Siteler İçin Site Epostası Yapma

21:46
google,

Merhaba arkadaşlar hostinge sahip olan kullanıcılar kendi siteleri için eposta yapabiliyorlar. Peki biz blogger kullanan kişiler bunu nasıl yapacağız ? Bu anlatacağım olayın hem iyi hem kötü yanı var.

Google'nin sağladığı Google Apps seçeneğiyle bu işlemi yapmanız mümkün. Örnek vermek gerekirse eposta.abdullahdarcin.com gibi bir eposta yapacağız. Öncelikle https://www.google.com.tr/a/signup/u/0/?hl=tr&source=gafb-homepage-canvas-&ga_region=emea&ga_country=tr&ga_lang=tr bu siteye giriyoruz. Karşımıza birkaç aşama geliyor. Bu aşamalarda sitenizi doğrulamak adına meta etiketi eklemenizi, site isminizi aldığınız hosting firmasına girip MX Ayarlarını yapmanızı isteyecek. Her adımı tamamen yaptığınızda işlemimiz tamamlanacaktır.

Peki bahsettiğim bu kötü tarafı nedir ? Bu kötü taraf bu olayın sadece 1 aylık ücretsiz kullanım süresi olması. Bu bir ay bittikten sonra eğer size sunulan seçeneklerden birini almazsanız hesap askıya alınıyor. Kullanım için erişilemez hale geliyor.

Meta etiketi nasıl koyarım ?

Bu aşamalarda meta etiketi koymanızı isteyecek bunu nasıl koyacağım derseniz şu şekilde anlatayım. Size verilen kodu kopyalayın şablon - html düzenle kısmında ''<head>'' aratın ve hemen onun altına size verilen kodu yapıştırın.

MX ayarlarını nasıl yaparım?

Size öncelik ve birkaç kod verecektir. Bunu hosting firmanızın dns ayarlarını yaptığınız yerde Yeni MX oluştur kısmı olması lazım oraya yapıştırıyorsunuz. Ben natro firmasını kullanıyorum. Burda öncelikler çok önemli benim kullandığım firmada 1, 5, 10 olara adlandırılmamış 10, 15, 20 olarak adlandırılmıştı. Google'nin verdiği kodların başında 1, 5, 10 yazar. Sizde benim gibi şaşırmayın. Eğer yapamayacağınızı düşünüyorsanız hosting firmanızın müşteri desteğinden yardım isteyin size yardım ederler.

Kafanıza takılan olursa sorularınızı sorabilirsiniz.

18 / 02 / 2015

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »