Hırsızlar Artık Korkusuz !

12:10
hırsızlar

Hırsızlık günümüz sorunlarından bir tanesi. Otobüste, dolmuşta veya aklınıza gelemeyecek bir şekilde sizi soyabiliyorlar. Artık hırsızlık bir meslek gibi bişey oldu sanırım. Korku denilen birşey kalmadı. Kalabalık ortamda adam hiç hissettirmeden cüzdanınızı, telefonunuzu çekip alıyor. Onu geçtim bunu gören kişiler ses bile çıkartmıyor. Gerçi onlarda haklı bana olan birşey değil diyorlardır. ''Kendimi neden tehlikeye atayım ? '' Normalde hırsızların çalışma saatleri gece olarak düşünüyorum ben. Ama bu saatleri sabah çekmişler. Korkusuzca sabahın köründe evlere girmeye başlamışlar.

Yakınlarda aldığım bi haberde akrabamın evine girmişler. Saat sabahın 11'i. Bu ne cesaretse... Zaten evde birşey bulamamışlar. Sadece evi dağıtıp eli boş dönmüşler. O olayın üstünden daha 2 gün geçmeden aynı eve aynı saatlerde tekrar girmişler. Sanırım evde ev halkınında bilmediği birşeyler saklı. Polis aranıyor. Eve geliyor inceleme yapılıyor derken akrabamla polis arasında bir konuşma geçiyor. Polis akrabama hırsızları yakalasakta yaptıklarının cezasını almıyor. 2 gün gözaltında tutulup tekrar serbest kalıyorlar diyor. Burdan anlayacağınız üzere ülkede adalet çökmüş durumda. Ee tabi böyle olursa tabikide hırsızlığı meslek haline getirirler.

Yakın zamanda internette bir video paylaşıldı. Bir düğünde takı takma merasiminde takı takar gibi yapıp başkasının taktığı takıyı çalıyor. Bu ne cesaret ! Bu insanlardan korkulur artık. Bunuda yapan bir bayan. İnsanlara artık denilecek birşey kalmıyor. Aklınıza gelmeyecek yöntemler bu ''sivri''zekalı insanlarda var gerçi zekaları sivrimi yoksa gerimi tartışılır...

Bahsettiğim o video :17 / 02 / 2015

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »

1 yorum:

yorum Yaz
Murat Kaymakçı
Site Sahibi
17 Şubat 2015 17:21 Yorumu Sil

Harija yazmissin. Resmen aklimi okumus gibi :)

Yanıtla
avatar