İnsanlar Neden Reklam İzlemeyi Sevmez ?

23:49
reklamlar,

Günümüzde tanıtımda veya başka şeyler için çok önem verilen bir duyuru, bildirim sistemi olarak tanıtabilirim reklamı. Yani en basitinden bir telefon çıkarıldı onun reklamı yapılır. Herhangi bir markayı tanıtmak amacıyla reklamları yapılır.

Gelelim asıl sorumuza 'İnsanlar neden reklamları sevmez ? '. Bana göre çoğu kişi reklamlardan nefret eder. Hele dizilerin çok heyecanlı kısımlarında koyarlar ya reklamları... Sizden gelen birkaç güzel kelime reklam sahiplerinin kulaklarını çınlatabilir. Ben şöyle düşünüyorum. Reklamlarda ilgimizi çeken birşey yoktur belki. Mesela bir araba  reklamı yapıyorlar. Şu düşünceye kapılıyoruzdur : ' Alamayacağım birşeyin neden reklamını izleyeyim ? '. Şahsen ben kapılıyorum. Alamayacağım birşeyin reklamını izleyip neden nefsimi arttırayım. Keşke bende olsa o araba diyorum. O anlık keşkelerde kalıyor. Peki hiç ilgimi çeken reklamlar yok mu ? Tabikide var. Teknolojiye biraz yakın olduğum için bir telefon reklamlarını ve ya teknolojiyle alakalı reklamları seyrederim. Alamasam bile...

Birde şu yönleri var. Reklam aralarının çok uzun olması. Reklam girdiğinde kendimize direk başka kanal açarız boş durmamak için. Reklam aralarının uzun olması çok can sıkıcı bir durum bana göre. Kısacası ilgi alanım dışında reklam izleyemeyi sevmeyen biriyim. Sizinde böyle olduğunuzu düşünüyorum.

22 / 02 / 2015

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »