Neden Blogger'ı Tercih Ettim ?

21:11
blog


Blog yazmak isteyen arkadaşlar için kişisel görüşlerimi bu yazıyla paylaşmak istedim. Birkaç blogspot sitesi açtım fakat tekrar geri kapadım. Bu sitelerde elimden geldiğince özgün olmaya, doğru bilgiler vermeye çalıştım. Alıntı yaptığım blog sitelerime hiçbir zaman yeşil ışık yanmadı. Yani sitelerim çöpten farksızdı. Şuan kendime ait teknoloji blogum var. Fakat canım sıkıldı ve şöyle bir şey şöyledim. '' Kendi kişisel blogumu kurup konu kısıtlaması olmadan insanlara bilgi versem nasıl olur ? '' ve yaptımda. Sadece kendi düşüncelerimi paylaşıyorum. ''Peki özgün yazılar paylaşınca ve kişisel blog açınca ne oluyor ?'' sorusuna cevabım. Kendimi rahatlamış hissediyorum, kendime hayattaki konular hakkında birkez daha düşünme hakkı tanıyorum, yeni insanlarla tanışıp onlarında fikirlerini alıyorum. Peki neden bir hosting firmasıyla anlaşmadım. Bunuda şöyle açıklayayım. Gerek duymadım. Google bana böyle bir seçenek sağlıyorken neden böyle bir şey yapma gereği duyayım. Kesintisiz kısıtlama olmadan istediğimi yazıp çizebiliyorum. Tek satın aldığım domain. Yani sitemin ismi abdullahdarcin.com ... Eğer sizde benim gibi yazmaya heveslenirseniz sakın hiçbir yerden alıntı yapmayın. Sadece yazı ekranını açın ve aklınıza o anda ne geliyorsa yazın. Kendinizi kısıtlamayan yeterki özgün olun. Başta şu şüpheye kapılabilirsiniz. Herkes kapıldı. Bende dahil. ''Siteme kimse girmiyor. Ziyaretçim veya takipçim yok. Benden birşey olmaz'' cümlesini sakın ama sakın kurmayın. Sadece biraz sabır. Zamanı geldiğinde sizde istediğiniz yerde olacaksınız.

08 / 02 / 2015

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »

6 yorum

yorum Yaz
Murat Kaymakçı
Site Sahibi
15 Şubat 2015 23:02 Yorumu Sil

Dusuncelerin cok guzel insani site acmaya tesvik ediyorsun. Ama hosting daha iyi diyorlar kararsiz kaliyor insan

Yanıtla
avatar
Abdullah Darçın
Site Sahibi
23 Şubat 2015 00:23 Yorumu Sil

Kişiden kişiye değişir tabi. Hosting ile blogger arasında elbette farklar var ama cebinden para çıkmasın istiyorsa bir insan blogger. Ama azcık çıksın birşey olmaz diyorsa hosting. Hostinglerin özellik açısından elbette yararları var tabi. Ama acemi birinin kullanması zordur.

Yanıtla
avatar
Aklımdan Esintiler
Site Sahibi
2 Mart 2015 03:25 Yorumu Sil

Blogger gayet mantıklı bir sistem. Esnekliği sayesinde bir çok projeye uyumlu siteler hazırlanabildiği gibi google sunucularında barındırılasından dolayı hız problemi yok ve de can sıkıcı hosting masrafları ve sorunlarıyla boğuşmuyorsun. Kişisel blog konsuna gelirsek tanıdığım çoğu insan blog açmaktan korkuyor. Her gün ne yazıcam ne konu bulucam kaygısı yaşıyor ama hiçte öyle değil. Kendi bloğunda istediğin konuyu yazabilirsin bir konu kıstlaması yok istersen hepten saçmala o senin bloğun. Bunun dışında ben genelde gün içinde internette dolaşırken bir şey ilgimi çektiğinde direkt yer imlerine kaydederim bir yığın oluşur çoğuna da bakmam ama hiç konu sıkıntısı da çekmem. Bunu da yeni blog yazarlarına öneririm.

Yanıtla
avatar
Kader
Site Sahibi
26 Mayıs 2015 00:13 Yorumu Sil

Ben her ikisini de kullanıyorum ve her ikisinin de artıları var. Ancak teknik bilgi olmadan blogger kullanmak daha mantıklı, aksi halde sürekli birilerinden yardım istemek zorunda kalabiliyor insan

Yanıtla
avatar
Abdullah Darçın
Site Sahibi
26 Mayıs 2015 09:38 Yorumu Sil

Çok haklısın. Yorumun için teşekkürler :)

Yanıtla
avatar
Abdullah Darçın
Site Sahibi
26 Mayıs 2015 09:38 Yorumu Sil

Aynı şekil bende her ikisini kullanıyorum. Dediğiniz gibi bilgininz yok ise blogger en ideali :)

Yanıtla
avatar