Önerebileceğim Yabancı Diziler

14:43
yabancı dizi

Arkadaşlar bu yazımda izlediğim birkaç yabancı dizi hakkında düşüncelerimi sunucam. Benim zevkim daha çok macera, aksiyon, virüs tarzı filmler. Eğer sizin zevkinizde benim zevkime uyuyorsa sizinde bu dizileri izlemenizi tavsiye ederim.

Supernatural

Arkadaşlar dizi biraz efsanevi, yani yaratıklar, şeytanlar, melekler ve benzeri şeyleri konu alıyor. Dizinin ana karakterleri olan iki kardeş Sam ve Dean Winchester bu olağanüstü varlıkları avlamayı kendilerine meslek edinmişlerdir. Dizi hala yayımlanmaya devam ediyor ve şuan 10.sezonunda. Bazı sitelerden okuduğum haberlere görede dizi 1 sezon daha devam edecek. Dizinin bölümleri 40 ile 45 dakika arasında değişiyor.

How I Met Your Mother

Dizinin türü komedi. Dizide beş iyi arkadaşın hayatı konu alınmış. Dizideki karakterlerin Barney, Ted, Marshall, Lilly, Robin'dir. Barney çok çapkın bir kişiliğe sahip. Ted, hep başarısızlıkları kendine çeken ve Robin'e aşık bir karakter. Marshall, çevre avukatı olmak için elinden geleni yapan bir avukat. Lilly, Marshall'ın karısı. Robin, Kanadalı bir haber spikeri. Eğer komedi türünde bir dizi arıyorsanız kesinlikle öneririm. Dizi dokuz sezondan oluşuyor. Bir bölümü 20 ile 25 dakika arasında değişiyor.

Breaking Bad

Dizinin türü aksiyon, dram. Dizide başarılı bir kimya öğretmeni olan Walter White'ın hayatını konu alıyor. Walter White kanser olduğunu öğreniyor. Maddi durumları iyi olmadığından dolayı tedavi ettirecek para bulamıyor. Bunun üzerine White eski öğrencisi olan Jesse Pinkman'ı buluyor ve onunla ortaklık kuruyor. Bu ortaklık uyuşturucu ortaklığı oluyor. White kimya bilgisini ortaya koyuyor ve şehrin en iyi uyuşturucu üreticisi oluyor. Tabi bununla birlikte peşinde bir sürü belayla dolaşıyor. Dizi beş sezondan oluşuyor. Bir bölümü 40 ile 45 dakika arasında değişiyor.

The Walking Dead

Dizinin türü aksiyon, dram, macera. Dizide bir virüsten dolayı Atlanta şehri istila ediliyor. İnsanlar öldüklerinde yeniden diriliyorlar.Fakat dirildiklerinde değişen birşey oluyor. Uyandıklarında zombiye dönüşmüş oluyorlar. Hayatta kalmanın tek sırrı zombiler tarafından ısırılmamak. Dizi şuan beşinci sezonunu oynuyor. Bir bölümü 40 ile 45 dakika arasında değişiyor.

Game of Thrones

Dizinin türü efsanevi tarzdadır. Yazların ve kışların çok uzun geçtiği bir hayat. Yedi krallığın taht mücadelesini konu alan bir dizi. Dizi şuan hala devam ediyor. 5. sezonuna başlamaya hazırlanan dizinin bir bölümü 40 ile 45 dakika arasında sürüyor.

Sons of Anarchy

Dizinin türü aksiyon, macera, dram. Dizide Charming adındaki şehrin düzenini sağlamayı amaçlanan Sons of Anarchy grubu, bu gruba karşı çıkan Mayans ve Niners grubunun çatışmasını ele alıyor. Diziye bende yeni başladım şuan ikinci sezonundayım. İzlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Dizi yedi sezondan oluşuyor. Bir bölümü 40 ile 45 dakika arasında değişiyor.

12 / 02 / 2015

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »

2 yorum

yorum Yaz
Murat Kaymakçı
Site Sahibi
15 Şubat 2015 22:57 Yorumu Sil

Sons of Anarchy gercekten cok guzel bi dizi. Ayriyetten bende doctor who hannibal ve friends i tavsiye ederim harika dizilerdir bunlarda.

Yanıtla
avatar
Abdullah Darçın
Site Sahibi
16 Şubat 2015 13:34 Yorumu Sil

İzleyeceklerim arasında doctor who vardı. Diğerlerine de bakarım. Önerin için teşekkürler

Yanıtla
avatar