Sitem En Son Ne Zaman İndexlendi ?

00:21
site index

Arkadaşlar her site sahibi yazılarının indexlenmesini ve yukarıda olmasını ister. Peki bu index nedir ? İndex sayısının artması size daha fazla takipçi ve daha çok okunma olanağı sağlar. İndex sayısı fazla olan siteler Google'de yerleri farklıdır. Google bu sitelere çok önem verir.

Sitenizi güncel tutun

Google sizi sürekli indexlemesini istiyorsanız sitenizi güncel tutmalısınız. En güncel içeriğe sahip siteler her zaman daha çabuk indexlenir.

Peki bu indexi başka hangi yollarla yapabilirim ?

İndexleme işini Google'nin web yönetici araçlarından google gibi getir tercihini kullanarak yapabilirsiniz. Ben bazen bu özelliği kullanıyorum. Buradaki amaç şu. Siz Google'ye ben bu yazımı paylaştım bir girip bakarmısın nasıl olmuş diyorsun. Google'de yazına bir bot yolluyor ve yazını beğenirse indexliyor ve üst sıralara taşıyor. Ama bu yazınızın özgün olması şart.

Gelelim asıl konuya

Asıl sorumuz şuydu. ''Sitem en son hangi tarih ve saatte indexlendi ?'' sitenizin bu tarih ve saatini öğrenmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:www.abdullahdarcin.com

Mesela benim sitem en son 12 Şubat 2015 tarihinde saat 19:36'da indexlenmiş. Linkin son kısmında bulunan www.abdullahdarcin.com adresini düzeltip kendi site adresini yazmanız yeterli. Kafanıza takılan sorularınız olursa yorum atabilirsiniz.

13 / 02 / 2015

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »