Toplumda Ailenin Önemi Nedir ?

00:18
aile nedir

Bana göre bir evladın nasıl yetişeceğini ailenin yapısı karar verir. Yani benim düşüncemde oğlan babaya, kız anaya çekmiştir. Örneğin; bir baba ev ortamında ailesine nasıl davranıyorsa, kendisi bir aile kurduğunda oda aynı şekilde davranacaktır, bir baba dışarıda toplum içinde nasıl davranıyorsa oğlanda bu şekilde bir üslup takınacaktır. Aile ne kadar bilinçli ise insanın evladınıda o kadar bilinçlendirebilir. Bu yüzden sizde bilinçli bir evlat yetiştirmek istiyorsanız sizin kendinizinde bilinçlenmesi gerekir.

Aile, evladına ne kadar bilgi aşılamış ise evlatta ileride toplumu veya kendisi için o kadar yararlı olur. Bir ülkenin gelişmeside o ülkedeki insanların bilgi seviyesine bağlarım ben. Ne kadar bilgi o kadar gelişmişliktir bana göre. Mesela bir insan çok okumalı ki birşey hakkında yorum yapmadan önce o kadar bilgisi olsun. Tabi sadece kendi görüşlerini destekleyen yazılar okumamalı. Bunun yanında karşıt görüşlü yazılarıda okumalı yani olaya tarafsız bakmalı.

Fazla uzatmadan toparlayım. Toplumda aile ne kadar bilinçlenirse evlatta ilerleyen zamanda o kadar bilinçli olacaktır. Tabi aile o bilinci aşılamalıdır.

22 / 02 / 2015

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »