Blog Yazmak İçin Birkaç Neden

13:08
blog yazmak, blogger, blog, blog yazmanın amacı,
Bir kişi neden blog yazma gereği duyar hiç düşündünüz mü ? Ben biraz düşündüm. Şöyle açıklamak isterim. Birkaç düşünceniz var ve bunu diğer insanlara anlatmak istiyorsunuz, bu anlatcaklarınızın insanlara faydalı olacağını düşünüyorsanız insan blog yazmak ister. Bu cümleye kendimi örnek gösterebilirim.

Yeni ürünler, teknolojinin gelişmesi, sosyal ağlar, aklınıza neler geliyorsa bunlar zaman geçtikçe gelişim içerisinde. Bizde bu gelişimin bir parçasıyız. İnsanlara teknolojiyle alakalı yorumlarınızı iletebilir, yeni çıkan ürünü tanıtabilir, bu ürün hakkında düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz blog yazarak. İçinizi başka insanara dökemiyorsanız blog yazarak dökebilirsiniz. O an mutlu olmak yerine her zaman mutlu olmak, o yazdığınızı tekrar tekrar okuduğunuzda anınızın gözünüzde canlanmasını sağlayabilirsiniz. Edebiyatla aranız iyi ise bunları bir karalama kağıdı yerine blog yazarak başka insanlara ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bir söz vardır : '' Söz uçar yazı kalır. ''. Blogu günlük olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede o güne ait yaşantınızı hiç unutmazsınız.

Kendinizi geliştirebilirsiniz

Nasıl mı ? Örneğin blog yazarken yazım kurallarına dikkat etmek için önem gösterirsiniz. Çünkü bu başka kişiler ile paylaşılacak. Mesela siz yazım kuralları, noktalama işaretlerinin yanlış olduğu bir makaleyi okumakta zorluk çekebilirsiniz. Kendinize olmaması istediğiniz şeyleri başkasına yapmamak için dikkatli olursunuz. Bu yüzden elinizden geldikçe cümleleri veya kelimeleri düzgün ve doğru yazmak için çaba gösterirsiniz. Bu sayede yanlış bildiğiniz yada bilmediğiniz şeyleri öğrenebilirsiniz.

Çevrenizi geliştirirsiniz

Yazdığınız makale sayesinde etrafınızdaki kişileri arttırabilirsiniz. Yazdığınız makale bir kişinin hoşuna gitmiştir ve o kişi diğer makalelerinizide takip etmeye başlamış ve makalelerinize kendi yorumlarını atmaya başlamıştır. Bu sayede o kişilerle dostluk kurabilirsiniz.

Kısacası blog yazmanın birçok nedeni vardır. Sizde kendi nedeninizi belirleyerek blog yazmaya başlamalısınız. Bana göre insanı oldukça rahatlatan bir eylem blog yazmak.

02 / 03 / 2015

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »