İnternetsiz Yaşayamıyoruz

09:32
sosyal medya

Arkadaşlar iki gündür makale yazamıyorum. Hastanelerde sürünüyordum. Malum devlet hastaneleri ve bunun birde sıra bekleme çilesi var. Sıra beklerken birşey farkettim. Günümüzde cep telefonu veya internet olmadan yaşayamıyoruz sanki.

Herkesin elinde cep telefonu ve internet. Zaman öldürmek için birebir. Sanki bizi esir aldı. Bana göre internet bizi gittikçe aptallaştırıyor. Genelleme yapmak istemem ama herkes cep telefonu araştırma, öğrenme yerine eğlence, zaman öldürmek amacıyla kullanıyor. Heleki sosyal medyalar bizi esir aldılar. Saatlerce oturup hiç kalkmayacağımız biryer. Facebook, Twitter ve benzeri siteler anlık durumlarımızı, ruh halimizi anında paylaştığımız siteler oldu çıktı.

Bunun yerine interneti, daha farklı amaçlarla kullanabilirsiniz. Mesela bilgisayarla aranız iyi ise bir internet sitesi kurup orada zaman geçirebilirsiniz. Hem stres atmış olursunuz. Günümüzde en çok kullanılan şey olan Photoshop ders videolarını izleyip Photoshop öğrenebilirsiniz. He şurasıda var tabi sosyal medyaların hiçmi iyi yanı yok ? Elbette var. Canınız sıkkın olduğu zamanlarda onlarca sayfada komik videolar paylaşılıyor. Açın o sayfaları gülüp eğlenin. Benim yaptığım gibi. Ama saatlerce zaman öldürmek yerine bir amaç uğruna saatlerce zaman öldürmeyi tercih eder ve öneririm.

Yani demek istediğim internet sizi yönetmesin, siz interneti yönetin...

21 / 03 / 2015

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »