Minecraft Oyunu Hakkındaki Görüşlerim

13:44

Arkadaşlar bilindiği üzere oyun yakın bir süre önce yasaklandı. Nedeni ise içerisinde '' Uygunsuz içerik'' olması. Sanırım uygunsuz içerik zombi ( zombiyede benzese bari ) Böyle harika bir oyun yasaklanması bana aşırı derecede saçma geldi. İnsanların hayal güçlerini oldukça geliştirmek adına veya hayallerini inşa etmeleri adına harika bir oyun. Tabikide tek başına değil dostlarla güzel vakitler geçirmek için birebir bir oyun. Hayalinizi canlandırmanın tam yeri kısacası.

Oyun tecrübelerim

Oyunda hayallerinizi kısıtlamadan istediğiniz herşeyi yaparsınız. Belki günlerce uğraşırsınız belki 5 dakikada halledersiniz o size kalmış. Mesela aşağıdaki resmi örnek gösterebilirim.


Resmi Google'de buldum ve çok hoşuma gitti. Kim bilir bunu yapan kişi ne kadar uğraş vermiştir. Zamanım olduğunda açıyorum oyunu ve hayal gücümün sınırlarını aşıyorum. Saçma veya düzgün ne olursa yapıyorum. Aklıma o an ne gelirse. Ruh halime bağlı. Oyunda survival mod var. Yani bu '' zombili, örümcekli'' mod arkadaşlarla birlikte toplanıp beraber o bölümde oynuyoruz. Burada gece ve gündüz olayı var. Gece bu zombi ve örümcekler ortaya çıkıyor. Sizde dışarıda gezinirseniz size saldırıyorlar. Geceleyin kendizi korumak için yapmanız gereken şey ise bir sığınak. Yani başınızı sokacak biryer. Burada kendiniz etraftaki eşyaları kullanarak inşa etmek zorundasınız. Yani elinizdeki maddeler sınırlı sayıda. Tabi hile ile sınırsız olabiliyor. Ama oyunun zevkini almak istiyorsanız sınırlı olarak oynamanız daha iyidir. Tabi ''hilesiz sınırsız birşekilde oynayamazmıyız'' diye sorarsanız elbette oynarsınız. Yaratıcı mod var o modda herşey sınırsız aklınıza ne gelirse yapabilirsiniz. Oyunda koyun yününden yatak, ağaçlardan tuğla, kılıç, kazma gibi şeyler yapabiliyorsunuz. Bu yaptıklarınızla etraftaki maddeleri daha hızlı elde ediyorsunuz. Mesela bir kılıçla koyunları veya inekleri olduğundan daha hızlı kesebiliyorsunuz. Bu sayede çok zaman kaybetmeden inek etine sahip oluyorsunuz. İnek etleriylede karnınızı doyuruyorsunuz. Kısacası oyunu oynamanızı şiddetle tavsiye ederim. 

24 / 03 / 2015


Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »