Nasıl Photoshop Öğrenebilirim ?

14:26
ps

Merhaba arkadaşlar bende bundan 2-3 yıl öncesine kadar Photoshop'a nereden başlamalıyım gibi sorular sordum. Araştırdım, gezdim dolaştım ve sorularımın cevaplarına ulaştım. Bende sizlere bu soruların cevaplarını tavsiyelerimle birlikte iletmeye çalışacağım.

Photoshop ile neler yapılır ? 

Arkadaşlar Photoshop ile herşey yapılır. Yani biraz yetenek, biraz fikir ile ortaya harika logolar, bannerlar vb şeyler çıkabilir. Tabi bunlarla birlikte resimleri düzenlemek, efektler vermeyede yarar. 

Asıl Sorumuz Photoshop Nasıl Öğrenilir ? 

Youtube tarzı sitelerden Photoshop derslerini izlemenizi öneririm. Birkaç kişiye ait dersleri izleyip, bilgileri size en iyi aktaran videonun devamını getirmeniz çok önemli. Maddi imkanınız müsait ise kurslara gidip bir hoca eşliğinde öğrenmeniz. Bu şekilde daha hızlı öğrenirsiniz. Ama benim düşüncem boşa para vermemek. 

Sorunuzu Google'de Aratın ! 

Mesela bir uygulama sırasında yapamadığınız veya o an unuttuğunuz birşey olmuştur. O anda Google amcaya o sorunuzu aratın. Örnek vermek gerekirse en basitinden nasıl resim kırpılır onu unuttunuz. Hemen Google amcaya ulaşın, Veya resme nasıl efekt verilir o anda Google en büyük destekçiniz olacaktır.

Çevrenizden Yardım Alın 

Çevrenizde Photoshop kullanmayı bilen varsa onlara  danışın. ''Nasıl yapılır ?'' sorusunu onlarada sorup fikirlerini alın.

24 / 03 / 2015

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »