Subdomain Nedir ? Ne işe Yarar ? Nasıl Açılır ?

09:44
subdomain nedir,subdomain açma
Değerli okuyucularım sizlere domain hakkında bilgileri http://www.abdullahdarcin.com/2015/02/domain-nedir-nasl-alnr.html bu makalemde vermiştim. Şimdide subdomain hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Öncelikle subdomain ne olduğundan bahsedeyim.

Subdomain Nedir ?

Subdomain, alt alan adı anlamına gelmektedir. Subdomainleri açabilmeniz için ana bir domaine sahip olmalısınız. Bu şekilde subdomaini açabilirsiniz.

Subdomaine Örnek Verecek Olursak

Örnek vermek gerekirse www.abdullahdarcin.com kişisel blogtur. Kişisel bilgilerimi orada paylaşırım yani ana domainimdir. Fakat forum.abdullahdarcin.com subdomaindir. Yani bu sitede sizlerin konularını açıp birbirimiz ile tartışmak için yapılan bir domaindir. Bu arada forum.abdullahdarcin.com adresine mevcut değilim. Sadece örnek amacıyla yazdım o subdomaini.

Peki Subdomainin Yararları Neler ?

Subdomain, anadomaini güçlendirmek amacıyla kullanılır. Yani subdomaini, anadomainin amacından farklı bir alanda kullanabilirsiniz. Yukarıda örnek verdiğim gibi yani.

Subdomaini Nasıl Oluştururum ?

Subdomain oluşturmak için, anadomaininize ait hosting firmanızın sitesinden veya kontrol panelinden oluşturabilirsiniz. Kontrol panelinden kastım cpanel, plesk gibi paneller.

Sorularınız olursa yorum olarak atabilirsiniz. Elimden geldikçe cevaplamaya çalışırım.

05 / 03 / 2015

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »