Ülkemiz Nereye Gidiyor Böyle ?

02:34
eylem
Arkadaşlar ülkemiz ne hale geldi böyle ? İnsanlar artık rahatça seslerini duyuramıyorlar. Sokağa çıktığımızda başımıza neler gelecek korkusu yaşamaya alışmaktan başka çare mi var ? Ya da üç beş lira için birbirini öldüren insanlarla aynı havayı solumak... Akşam haberlerinde yayımlanan haberlerin 10'undan 7'si ölüm, cinayet, kapkaç, tecavüz, tacize daha niceleri... Hele siyasetten bahsetmiyorum. Ülkemizde siyaset düzgün bir şekilde yapılmıyor bile bana göre. A partisinin b partisini attığı laflardan yani birbirleriyle laf yarışına girmekten başka birşey yaptıkları yok.

Eylemlerden bahsedeyim. Eylem, insanın birşeye karşı sesini duyurmak için yaptığı bir olay değil mi ? Peki insan şuan sesini çıkarabiliyor mu ? Çıkarsada karşısında neyi buluyor? Polis yada toma... İnsanlar toplanıp seslerini duyurmaya başladıkları zaman karşılarına hemen polisleri koyup çatışma baslatiyorlar. Neden ne sorusunun cevabı ise izinsiz eylem yapma yada etrafa zarar verme. Bazı ülkelerde söyle bir uygulama var belki duymuşsunuzdur. Eylem yapmak için özel alanlar var. İnsanlar orada toplanıp seslerini duyurup sorunsuz kavga, gürültü olmadan kimsenin canı yanmadan dağılıyorlar. Bizde öyle mi ? E peki eylem yapan insanlar çok mu doğru davranışlarda bulunuyor? Tabikide hayır. Ama bazıları. Eylem yaparken çevreye, kamu malına veya kişisel mallara zarar vermek akla yatan birşey değil zaten. O insanların amacı farklı oluyor. Neyse daha çok söyleyeceğim söz var ama konuyu uzatmak istemiyorum.

hırsızlık


Birazda ölümlerden bahsedeyim. Dediğim gibi artık akşam haberlerinde ölümden başka birşey görmek çok nadir. İş kazaları mı dersin yoksa cinayetler mi daha neler neler. İnsan üç beş lira için bir insanı öldürür mü ya ? Bu nasıl bir saçmalık. Emekli maaşını çektikten sonra yaşlı insanları takip edip onları döverek paralarını almak nedir. Nasıl bir düşünce yapısı bu ? Hele iş kazaları... Sürekli iş kazaları meydana geliyor ama bir önlem alınıyor mu ? Hayır tabikide. İş verende sorun yok tek sorun çalışanda oluyor. Maden ocağı kazaları oldukça fazla Soma'dan sonra Ermenek. Ermenek'ten sonra Zonguldak'ta meydana gelen bir maden ocağı kazası. Somadaki kaybımız oldukça büyüktü. Peki ne önlem alındı diğer madenlerde ? Ardından Ermenek'ten üzücü haber geldi...

Günümüzün diğer en berbat olayları arasına giren şey ise tecavüz. İnsan iki dakikalık zevk uğruna bir kişinin hayatıyla oynuyor oynamakla  kalmıyor canice öldürüyor. Peki tecavüzcülerin cezası ne ? 2 yıl hapis yat geri çık aynı şeyleri tekrar et. Aslında böyle birine ağır bir ceza vereceksin ki diğerlerinin de gözü korksun yapamasın. Mesela ağır ceza olarak idam. Nasıl bir ceza ? Harika değil mi ?

eylem

Siyasetten bahsedeceksek  olursak pek birşey söylemek istemiyorum. Sadece ülkede siyaset denilen şeyin düzgün ve doğru yapılmadığı görüşündeyim.

14 / 04 / 2015

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »