Ülkene Sahip Çık!

18:07
bayrak

Ülkemize ve Bayrağımıza Sahip Çıkmalıyız !

Bu ülkenin sınırlarında yaşıyorsan. Irkın, cinsiyetin, dinin, siyaset anlayışın, dilin ne olursa olsun ülkenin simgesi olan Türk bayrağına sahip çıkmalıyız. Çünkü bu vatan kolay kazanılmadı, kolay kaybedilemez.!

Gelenek ve Göreneklerimizi Kaybetmemeliyiz ! 

Ülkemize ait kültürel değerleri kaybetmemeliyiz. Geçmişten geleceğe devam etmesi gereken gelenek ve göreneklerimizi devam ettirmenin yolu çocuklarımıza bu gelenek ve görenekleri aşılamak. 

Güzel Tarihimizi Öğrenmeliyiz !

Kolay kazanılmayan bu ülkenin geçmişte neler yaşandığını öğrenmeliyiz. Bu ülkeyi buraya kimin ve kimlerin getirdiğini öğrenmeliyiz. Biz öğrenelimki geleceklerimize bu bilgiyi biz aktaralım. 

Dilimize Sahip Çıkmalıyız ! 

Dilimizin onca güzel kelimelerini, bilinmedik anlamlarını araştırmalıyız. Cümle içlerinde kısaltmalar yerine kelimenin tamamını, argo kelimeler yerine kelimelerin düzgün anlamlarıyla kullanmalıyız. 

İnsanlığımızı Kaybetmemeliyiz !

En önemlisi aslımızı, insanlığımızı kaybetmememiz. İnsanlara karşı olumlu davranmalıyız. Ne kadar haklı olursan ol karşındaki kişiden yeri geldiği zaman özür dilemeyi bazende affetmeyi bilmeliyiz. Karşıdakiyle kavga etmeyi değil, konuşup halledilmesi gerektiğini bilmeliyiz. Küçüklerimize sevgi dolu büyüklerimize saygılı olmalıyız.

Yukarıdakilerin hepsini uygularsak bu ülke yaşar. Ülkemizi elimizden almak isteyenlere karşı çıkmalıyız. Sabah Facebook'ta gezerken gördüm. Facebook'un sahibi Mark Zuckerberg'in almış olduğu bir kararda Atatürk'e yapılan hakaret içerikli resim, video, yazı şikayet olmadan direkt olarak kaldırılacak. Anlaşılan şu ki bazı insanlar Atatürk'e bizim milletimizden daha çok sahip çıkıyor. Bizde artık uyanmalıyız.!

17 / 03 / 2015

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »