İnsanlar Gittikçe Görgüsüzleşiyor !

22:13
görgü

Merhaba arkadaşlar, günümüzde en çok kullanılmakta olan sosyal ağların hem iyi hemde kötü yönleri oldukça fazla. Bende bugün size kötü bir yanından bahsetmek istiyorum.

İlk olarak iyi yanlarından birkaç tanesini söylemek isterim. Mesela etraftaki kişilere sesinizi duyurmak amacıyla, kişileri bilgilendirmeye dayalı bilgiler vermeye yönelik sayfaların kurulması veya milleti güldürmek için açılan sayfa ve resim tarzı şeyler gerçektende hoşuma giden şeyler.

Asıl konu görgüsüzce hava atmak amaçlı lüks araba, ev, teknolojik alet ve benzeri şeylerin resmini atmak görgüsüzlüğün önde gideni bana göre. Bu ülkede zengin insan kadar fakir insan var. İnsanların alamayacağı şeyler için içlerini çektirmenin oldukça insanlık dışı bir durum buluyorum. Alan var alamayan var düşüncesi hiç birinde yok nedense. Sadece kendilerini düşünen insanlar oldukça fazla. Hele ki '' sonradan görme '' insanlara denilecek bir laf yok benim lügatımda. Sanki o kıtlıktan geçmemiş, o zorlukları görmemiş gibi davranmaları, o zorlukları yaşayan insanlarla muhattap olmamaları gerçekten sinir bozucu bir hal.

İnsanlar unutmamalıdır, dünya malı dünyada kalır. Güzel günler mutlaka gelecektir. O yüzden hiçbir zaman isyan etmeyip elimizdekiyle yetinmeyi iyi bilmeliyiz ve etrafımızdaki insanlara zarar vermeyecek bir şekilde yaşamalıyız.

04 / 04 / 2015

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »