Televizyondaki Gereksiz Programlar

13:31
televizyon
Televizyonlarda artık izlenecek doğru düzgün şeyler kalmadı bana göre. Sabah ve öğlen saatlerinde evlendirme programları, akşamları ise abartılmış ve düzgün olmayan diziler ve daha niceleri. Artık televizyondan uzağım.

Şu evlendirme programları kadar saçma ve gereksiz bir şey yok bana göre. Oraya giden seyircilere ne denmeli... İnsan o kadar mı düştü. Yaşı daha 20 askerlik yapmamış evde kaldım diye o programlara çıkıyor. Ya o programı yapanlar o kişilere para ödüyor yada insanımız o kadar düştü. Nasıl bir cesaret var insanlarda anlamıyorum. Milyonlarca kişi karşısında daha iki dakikada tanıdığı biriyle evlenme planı düşünüyor. Onu geçtim bazı programlarda 70 yaşındaki kişiler bile katılıyor. İnsanlar oldukça gülünç durumdalar. O yaştan sonra ne yapacaksın evlenip? Neredeyse her kanalda bu tür programlar mevcut. Demek ki bu tür programlar oldukça fazla izleniyor ki sürekli bu saçma şeyleri üretiyorlar.

Mesela geçen gün sosyal medyada dalga konusu olan bir bayan. Talip olduğu adamın maaşı 2.500 Tl olup, o maaşın ona yetmeyeceğini söyleyen bir zihniyet... İnsanlar 900 lira için taşı toprağı kazar, bu zihniyet ise 2.500 TL'nin arabasının mazotuna yetmeyeceğini söyler. Bu nasıl bir ego böyle ? Senin diğer insanlardan farkın ne ? Bunun yanı sıra evlenmek için değil para için gelenlerde var. İlk olarak sorulan sorular '' Evin var mı ? Araban var mı ? Ne kadar maaş alıyorsun? ''. Neyse uzatmak istemiyorum. Bahsettiğim kişinin videosunu sizinle paylaşmak isterim.Karşıdaki adamın ise bu olayı kabul etmesi benim çok garibime gitti. ''Tamam bakarım'' lafını duymak beni çok şaşırttı.

28 / 04 / 2015

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »