Anneler Gününüz Kutlu Olsun !

18:43
anneler günü

Öncelikle tüm annelerimizin anneler gününü kutlarım. Bilindiği üzere bana görede doğru olan bir cümle var. '' Cennet annelerimizin ayakları altındadır. Tüm anneler melektir. '' Aslında çok doğru bir cümle. Benim için annemin önemi hiçbir kelime ile anlatılmaz.

Evladı olmadan boğazından bir lokma geçmeyen, hastalandığımızda başımızda bekleyen, ellerinden geldikçe bizim isteklerimizi karşılayan, bizden hiçbir zaman sevgisini mahrum etmeyen kişiye '' anne '' denir. Hiçbir zaman hiçbirşeyimi çekinmeden anlatacağım, can kulağıyla beni dinleyen kişidir anne. Bize doğru yolu gösteren, doğruyu yanlışı ayırt etmemi sağlayan bazende yaptığımız yanlışlar için bizi teselli eden kişidir anne.

Bana göre bugünde hediye alınırken dikkat edilmesi bir husus maddi bir hediye yerine daha çok manevi olan bir hediye almak hem daha akılda kalıcı hemde daha ucuz bir hediye olacaktır. Tabi maddi bir hediye almayın demiyorum fakat manevi bir hediyeden yanayım. Masraf gerektirmeyen bir uygulama söylemek isterim. Mesela içinizdeki tüm hislerinizi bir mektuba yazıp. Bu mektubu annenize kargolatabilirsiniz. En küçük ve en uygun birşey hatta en klasik yöntem bir çiçek alıp tüm hislerinizi mektup tarzında yazıp çiçeklerin arasına yerleştirebilirsiniz. Bunlar benim aklıma gelen küçük ve cazip fikirler. Hatta hediye almak yerine el öpmek bile en güzel bir hediyedir bana göre.

Ben bugün dersane sonrası cebimdeki üç beş kuruş ile bir demet çiçek aldım ve hislerimi bir mektup yardımıyla anneme açıkladım. Çiçeği resimde görebilirsiniz. Maliyeti çok olmayan bir yöntem bana göre.

Demek istediğim annelerimiz kırılmamalı. Annelerimiz melektir. Kıymetlerini bilmeliyiz.

10 / 05 / 2015

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »