Hızlı İndex Nasıl Alınır ?

21:36
hızlı index

Merhaba arkdaşlar bugün sizlere herkesin yakındığı bir olay olan index almadan bahsedeceğim. Biliyorsunuz yeni açılan sitelerde bu bir sorundur. Benim sitemde dahil. Fakat bu bahsedeceklerim sayesinde sitenin eskisine oranla daha hızlı bir şekilde index almaya başlayacaktır. Şahsen ben faydasını gördüm bu yüzden bildiklerimi de sizlere aktarma gereksinimi duydum. Bildiğiniz üzere arama motorlarının algoritmaları vardır. Asıl konumuza döneyim.

Hızlı İndex Alma Yöntemleri Nelerdir ? 

1 - Kesinlikle sitenizi özgün ve güncel tutun. Belirli aralıkla sitenize içerik ekleyin. Yani bir gün ekleyip beş gün yatmayın. Günlük ve ya iki günde bir tarzı bir aralık belirleyin. Fakat benim önerim günlük içerik girmeniz.

2 - İçerikler toplumu ilgilendiren konular olmasına dikkat edin. Popüler başlıklar seçip diğer kişilerle yarış içine girmeye çalışın.

3 - Sağlam ve alakalı backlinkler almaya çalışın. Aldığınız backlinkler organik olup olmadığına dikkat edin. Bunun yanı sıra o backlinklerinde işe yarar olması gereklidir. 

4 - Sitenize trafik saplayın. Gerek sosyal medya aracılığıyla gerek aranma sonuçlarıyla trafik sağlamaya çalışın.

5 - Yayınladığınız yazıların yorum aldırmaya çalışın. Toplumun ilgisini çeken yazılardan yana olun.

Farklı Bir Yol Yok mu ?

Elbette farklı bir yol var. Manuel olarak index alabilirsiniz. Google'nin web yöneticisi araçlarına sitenizi ekleyip Tarama > Google gibi Getir seçeneği ile yazınıza anında index alabilirsiniz. 


Dediğim gibi bu maddeler önemli bir yer kaplıyorlar. Ben faydasını gördüm sizinde göreceğinizi umuyorum.

27 / 05 / 2015

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »

6 yorum

yorum Yaz
Fatlak
Site Sahibi
27 Mayıs 2015 22:56 Yorumu Sil

Güzel bir makale olmuş ellerine sağlık.
Madde 1. En önemlisi bence.

Yanıtla
avatar
Bilginar
Site Sahibi
27 Mayıs 2015 23:21 Yorumu Sil

Yorum yapmak bir yana iyice çalışmalarınızı ve yazılarını takip etmeye başladım gerçektende o kadar yenilikçi ve o kadar aktif ki çok memnunum çok pratik ve alternatif yollar ile yardımda bulunuyorsunuz.

Yanıtla
avatar
Abdullah Darçın
Site Sahibi
28 Mayıs 2015 14:14 Yorumu Sil

Çok teşekkür ederim. Düşünceleriniz beni mutlu etti :)

Yanıtla
avatar
Uçak Bileti
Site Sahibi
28 Mayıs 2015 19:01 Yorumu Sil

Hocam, her seferinde Google Gibi Getir ile hızlı index almak zararlı mıdır? (Hicabi'nin geçen gün cami çıkışı önümü kesip sorduğu sorudur)

Yanıtla
avatar
Abdullah Darçın
Site Sahibi
28 Mayıs 2015 19:27 Yorumu Sil

Herşeyin fazlası zarardır tabikide :) Sürekli o aracı kullanmak arama motorları farklı bir gözle bakabilir sitenize. Doğal index alma en iyisidir. :)

Yanıtla
avatar