Sosyal Ağları Ne İçin Kullanıyorsunuz ?

20:39
facebook

Günümüzde birçok kişi sosyal ağ kullanıyor. Bazıları twitter, bazıları facebook, flickr, google+, instagram vb... Peki bu sosyal ağları ne için kullanıyoruz ? Eğlence, zaman öldürme, öğrenim, arkadaşlık ? Benim her zaman üstünde durduğum bir söz vardır. Eğer interneti düzgün kullanırsan bize yararı olur. Yani yeteri kadar ve düzgün şekilde kullanmalıyız.

İnsanlar internet başında zamanını iyi değerlendirmek yerine zamanını kötüye kullanmaktan başka birşey yapmıyor. Tabi bu her kişi ve her zaman için geçerli değil. Bu söylediğime bende dahilim. Her zaman iyi bir amaç için kullanmıyorum. Bazen saatlerce bilgisayarın başında boş boş oturduğum oluyor. Bunun yanı sıra iyi bir amaç yani yararlı bir durum içinde oturduğum oluyor. '' Blog yazmak '' .

Asıl konumuz sosyal ağları nasıl kullandığımızdı. Ben sosyal ağları daha çok iletişim amaçlı kullanıyorum. Yani çevremdeki insanlarla haberleşmek amacıyla. Tabi bununla sınırlı değil. Bazı sayfalardaki komik videolar ile eğlence, yazdığım yazıları daha çok insana ulaştırmak amacıyla birkaç grup içinde sosyal ağlarda aktifim. Neredeyse çoğu sosyal ağlarda da varım.

Blogger'da sosyal ağlardan biri sayılıyor. Benimde takip ettiğim birkaç blogger var. O kişilerin düşüncelerini okurum. Gerekirse yorum yapar düşüncelerimi belirtirim. Eğer hoş bir makale ise bende o konu hakkında yorumlarımı yazıya döker sizlerle paylaşırım. Siz hiç sosyal ağları nasıl kullandığınızı düşündünüz mü ?

06 / 05 / 2015

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »