Fotoğraf Çekilirken Neden Kendimizi Beğenmeyiz ?

13:24
özçekim

Merhaba arkadaşlar. Başlıkta da sorduğum gibi fotoğraf çekilirken neden kendimizi beğenmeyiz hiç düşündünüz mü ? Bana sorarsanız hiç düşünmedim ben. Belki sizlerin arasında düşünenler vardır.

Toplu bir fotoğraf çekiminde bazen fotoğraf harika çıkmıştır ama kendinizi beğenmezseniz hemen bu fotoğrafın silinmesini belirtirsiniz. Haksız mıyım ? Çoğu insan böyledir. Bazılarımız hiç çekilmek bile istemez. Fakat farklı bir kişiye gösterseniz fotoğraf eğer hoş bir fotoğraf ise sizin beğenmediğiniz fotoğrafı mutlaka beğenir. Direk aklınıza sizi kırmamak için söylediği gelir. Aslında doğru söylüyor olabilirler.

Bilindiği üzere insan yüzü simetrik değildir. Yani sağ kısımla sol kısım arasında ufakta olsa farklılıklar vardır. Bu konuda bir araştırma yapılmış ve şu sonuca ulaşılmış. Sürekli aynaya baktığımızda beynimiz o görüntüye alışıyormuş. Fotoğraf çekildiğimizde ise bu görüntü tersine döndüğü için bize garip geliyormuş.

Kısacası sizlere söylenen '' Harika çıkmışsın, hayır bence çok güzel, çok yakışıklısın kanka '' gibi cümleleri sadece sizi geçiştirmek için söylemediklerini belirtmek isterim. Yani bu cümlelerde bir art niyet aramamalıyız. Herkesin kendine göre bir görüşü vardır. 

Unutmadan söyleyeyim bu yazdığım yazıların e-postanıza direkt olarak gelmesini isterseniz ''Yazılarım E-Pstanıza Gelsin '' adlı yazımı okuyabilirsiniz.

27 / 06 / 2015

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »