Ibanez GAX30 Yorumum

16:52
ibanez

Merhaba arkadaşlar daha önceki yazılarımda gitar çaldığımı belirtmiştim. Yazılarımın içinde hangi tür müzikleride sevdiğimden bahsetmiştim. Bugün size kullandığım gitar hakkında biraz bilgi ve kendi yorumlarımdan bahsedeceğim.

Öncelikle gitarın üretim yerini söyleyeyim. Ibanez bir Japon markası olup gitarın üretim yerinin Çin olduğunu söylemek isterim. Gitarın gövdesi agathis, sapı akçağaç, klavyesi gül ağacından yapılmış. Ben ayrıntılı özelliğine pek girmek istemiyorum. Kullanımından bahsetmek istiyorum. Öncelikle gitar hakkında çok fazla çelişkili yorumlar mevcut internette. '' Bu fiyata Cort X2 al '' cümlesini oldukça fazla duyacaksınız. Açıkcası Cort markasının alt düzey gitarlarının çok iyi olmadığını duydum. Ne yazık ki Cort marka gitar çalmadım. Bu yüzden kesin bir bilgi veremem. Fakat bu gitarı yaklaşık 4 aydır çalıyorum oldukça da memnunum. Gerek klavyesinin rahatlığı gerekse tonları oldukça rahat ve güzel. Tabi gidip üst düzey bir gitarı dinleyip bu gitarı dinlediğinizde alacağınız ton sizi rahatsız eder. Bu gitarı daha çok başlangıç gitarı olarak adlandırıyorlar. Benim tavsiyem de odur zaten. Eğer yeni başlamışsanız gitarı öneririm. Klavyesi oldukça rahat geçişlerde sıkıntı yaşamazsınız. İstediğiniz harmonicleri alabilirsiniz. Tabi eksi yönlerinde var mesela denge sorunu olan bir gitar bana göre, boynunuza astığınızda gitarı, gitarın sapı aşağı düşmeye başlıyor. Fakat bu sorun teşkil etmiyor bana göre düzgün bir askı ile düzeltilebilir. Ayrıca gitar biraz ağır. Ağırlık sevmeyen kişiler ilklerde biraz sıkıntı yaşayabilir.

Yukarıda da dediğim gibi sürekli Cort X2 ile kıyaslama içinde olan bir gitar. Fakat Cort markasını daha tecrübeli kişilerin ağzından duyduğum duyumlar ile çok fazla iyi olmadığını söylemek isterim.

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »

6 yorum

yorum Yaz
Sehnaz
Site Sahibi
6 Haziran 2015 11:32 Yorumu Sil

yorumunuzu okudum en dikkatimi çeken yazınız ağırlığı oldu kayışını pek takmadım.
hafif olmalı bencede...

Yanıtla
avatar
7 Haziran 2015 05:11 Yorumu Sil

Başarılarınızın devamını diliyoruz

Yanıtla
avatar
Abdullah Darçın
Site Sahibi
7 Haziran 2015 11:10 Yorumu Sil

Tabi biraz hafif olmalı. Fakat ben pek takmıyorum öyle küçük sorunları :)

Yanıtla
avatar
31 Ekim 2015 16:11 Yorumu Sil

Gerçekten başarılı bir site olmuş başarılarınızın devamını dileirm

Yanıtla
avatar