Kendi Wikipedia Sayfanı Oluştur Tuzağı

00:19
wikipedia

Merhaba arkadaşlar. Facebook'ta son zamanlarda oldukça fazla yayılan kendi vikipedi sayfanı oluştur uygulamasıyla karşılaşıyorum. Bende merak ettim ve kendime fake ( sahte ) bir hesap açıp bu uygulamayı denedim.

Bu uygulamanın sonuçları ise şöyle oldu. Uygulamanın asıl amacı hesap bilgilerinize ulaşmak. Aslında çok zevkli bir uygulama gibi görünüyor. Hatta bende denemek istedim fakat vardır bu olayda bir şeyler diyerek uzak durdum. Sizlere de önerim bu uygulamadan uzak durun ve etrafınızdakilere de bu bilgiyi ulaştırın.

İnternetten de bazı bilgilere ulaştım. Uygulamayı kullandıktan sonra hesap bilgileriniz Alman bazlı bir şirketin veri havuzuna gitmekte. Uygulama sadece Türkiye'de kullanılmamış. Çoğu ülkelerde de bu olayı görebiliriz. Yani tek mağdurları biz değiliz.

Uygulamadan Nasıl Kurtulabiliriz ?

Çok basit bir cevabı var. Facebook'tan '' Uygulamalar '' kısmını kullanarak uygulamayı devre dışı bırakabilirsiniz. Ama hesap bilgilerinizin karşıdaki kişilere ulaşıp ulaşmadığı hakkında sizlere bilgi veremem. En azından sizlere önerim bilgilerinizi değiştirmeniz.

Daha öncede ''Backlink Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler '' adlı yazımı yazmıştım. Okumanızı önerir ve rica ederim.

27 / 06 / 2015

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »