Neden Bu Sektörü Seçtim ?

22:57
bilgisayar

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere kendimi neden bu sektörü seçtiğim için mimlemek istedim. Bu sektörde yükselmek oldukça zor olduğu da bilinmekte. Neden kendimi bu zorluğun içine attım onuda bilmiyorum. Sanırım zevk alıyorum.

Bu sektörde rüzgara karşı yürüyorum. Önümde oldukça iyi siteler var. Onları yakalamaya çalışıyorum. Peki cidden bu sektörü neden seçtim. Açıkcası kesin bir cevabım yok. Demin dediğim gibi zevk alıyorum. Bilgisayarlara, yazmaya, okumaya, öğrenmeye ilgiliyim. Öğrenmek için elimden geleni yapıyorum. Öğrendiklerimi de belli bir süre sonra tekrar kendim toparlayıp yazıyorum. Aralarına pek bilinmeyen bilgiler de eklemeye çalışıyorum.

Kişisel blog açmaya yaklaşık 4.5 ay önce karar verdim. 4 ay öncede bu siteyi açtım. Elimden geldikçe doğru, özgün bilgilerle bu siteyi dolduruyorum. Bu işleri seviyorum. Bunun yanında insanlara yardım etmeyi, değişik bilgiler aktarmaktan hoşlanıyorum. Tabi zorlu bir yarış beni bekliyor. Daha 4 aylık bir siteye karşı yıllanmış siteler var. Bunlarla birlikte yarışıyorum. Ama yarışı bırakmayı planlamıyorum. Dişe diş misali. Elimden geldikçe tüm kozlarımı ortaya koyacağım. İşte bunu seviyorum. Kendime bunları dediğim zaman bir cesaret geliyor. Bu cesaret beni bu sektöre iten.

Buradaki bilgileri yazarken hem kendim öğreniyorum hemde başka kişilere öğretmeyi planlıyorum. Bazı kişiler sadece bu işe para amaçlı giriyor. Benim düşüncem, amacım bu değil. Elbette bende giderimin yanında gelirimin olmasının yanındayım. İllaki siteden gelir almak gerekir. Fakat anında bunu bekleyemezsiniz. Mutlaka emek vermeli, ter dökmelisiniz. Giderleri yapıp sonucu beklemelisiniz. Ondan sonra gelir hesabını düşünmelisiniz. 

Bu sektör sayesinde oldukça fazla arkadaş yaptım. Gerek onlar bana yardımcı oluyor gerekse ben. Sonuçta zaman geçirebileceğiniz. Güzel ortamlar bunlar. Bunlar sayesinde insan daha çok hevesleniyor. Bu sektörde hemen pes etmek olmaz. Sadece emeğinizi göstermelisiniz. Yakın zamanda mutlaka karşılığını alacaksınız. İşte bende bunu yapıyorum. Şuan sabrediyorum. Yakında bende emeklerimi alacağıma inanıyorum.

24 / 06 / 2015

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »

2 yorum

yorum Yaz
Burak Güngör
Site Sahibi
24 Haziran 2015 23:43 Yorumu Sil

Kişisel blog olayında yarış diye bir şey yoktur. Çünkü ortada yarışılacak bir konu yoktur. Olayı tam kavrayamamışsın kardeşim. Genel blog tutuyorum diyorsan, olay başka.

Yanıtla
avatar
Abdullah Darçın
Site Sahibi
25 Haziran 2015 01:23 Yorumu Sil

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Benim burada ki amacım insanlara yardım etmek, bilgilendirmek, bilgi almak. Benim yazılarımın daha çok kişiye ulaşması için mutlaka üst sıralarda olmam, kendimi göstermem gerekmekte. Yarıştan kastım budur. Ne kadar üst sırada olursam kendimi anlatabileceğim o kadar çok insan anlamına geliyor benim için. Sadece kişisel düşünceler değil. Bazı konularda destekte vermeye çalışıyorum. Ne kadar çok kişinin düşüncelerini ögrenirsem o kadar çok kendimi geliştirir iyi yerlere varırım :)

Yanıtla
avatar