Oyunların Neden Bu Kadar Bağımlısı Oluyoruz ?

16:38
oyun

Günümüzde velilerimizin düşmanı olan oyunlara neden bu kadar bağımlı oluyoruz hiç düşündünüz mü ? Bence birçok neden olabilir. Oturduğumuzda saatlerce başından kalkmadığımız oyun vardır. Bıraksalar hiç ayrılmayacağız neredeyse. Buna bende dahilim. Bunun kötü yanları oldukça fazla.

Bu kadar bağımlısı olmamızın nedenleri belki çok fazladır ama benim aklıma gelen birkaç tanesini sizlere aktarmak isterim. Mesela ailemizin bize zararı dokunduğu şeyleri bizim yapmamız hoşumuza gidiyordur belki? Onlar inatlaştıkça bizde inatlaşıyoruzdur. Tabi tabi sadece çok düşük olasılıklı bir düşünce bu. Arkadaş ortamı olabilir mi ? Dostlarınızla güzel vakitler geçirdiğimiz için çok fazla oyun başında kalmak istiyoruz. Belki oyundaki sosyal çevrenin bir etkisi vardır. Aslında bazen iyi yönleri oluyor. Oyunlarda yeni dostlar ediniyorsunuz kalıcı dostlar. Benim var mesela oyunda tanıştığım fakat 6 yıldır hala konuştuğum sohbet ettiğim insanlar. En yakınımdaki dostlarımdan bile kalıcı olacak insanlar. Bazen de bize zararı dokunuyor. En bariz örnek para harcamak. Oyunlara oldukça fazla para harcanıyor. Tabi bende harcadım geçmişte veya şimdi. Sürekli içinde para harcama isteği, diğer insanlardan üstün olma isteği geliyor.

Günümüzde sürekli yeni yeni oyunlar çıkıyor. İnsan onlarında tadına bakmayı, zevkine varmayı istiyor. O zevki tattımı da bırakmak istemiyor. Sizinde düşünceleriniz ilaki vardır bu konuda sizlerde belirtirseniz mutlu olurum.

04 / 06 / 2015

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »

2 yorum

yorum Yaz
Yasemin paklacı
Site Sahibi
5 Haziran 2015 14:08 Yorumu Sil

O kadar işim gücüm arasında yine de vakit ayırıp oyun oynuyorum. Çocukluğumda oynayamadım bari şimdi oynayım doyasıya ;) Ama tabi çocuklarımız için bağımlılık kötü bir durum

Yanıtla
avatar
Abdullah Darçın
Site Sahibi
7 Haziran 2015 11:41 Yorumu Sil

Zaman varsa tabikide oynanmalı :) Fakat belli bir süreden sonra yararı değil zararı var :)

Yanıtla
avatar