Viral Blog Yazıları Nasıl Oluşturulur ?

15:43
viral blog yazıları

Viral Yazı Nedir ? 

Viral yazı, o yazının birçok kişi tarafından paylaşılmasıdır. Zaten temsili olarak koyduğum resimden de anlayabilirsiniz. Sosyal medyada veya diğer ortamlarda bu yazıların paylaşılması o yazının viral olma şansını oldukça fazla arttırır.

Nelere Viral Diyebiliriz ? 

 Mesela günümüzdeki caps muhabbetleri bir viral olarak görülebilir.Bunun yanı sıra bir fotografın veya videonun tüm topluma hitap etmesi daha çok kolay viralleşmesinde etkilidir. Mesela bir site bir konu üzerinden yalan bir haber paylaşıp o konuyu viralleştirir. Fakat bu konun aslı yoktur. Yani o olayın doğru veya yanlışlığına bakılmaksızın hızlı bir şekilde yayılabilirler. Yeter ki konu ilgi çekici olsun.

Daha çok komik resim veya videolar, ilgi çekici bilgiler, resimler, videolar ve daha niceleri viralleşme yolunda hızlı adımlarla ilerleyebilir.

Peki Viral İçerik Nasıl Oluşturabiliriz ? 

Kolay ve zor yanları olan bir soru bana göre. Tabiki de garantisi olmaz bunuda hatırlatmak isterim.

İçerikleri Oluştururkan Kalitesine Dikkat Edin !

İçerik mutlaka kaliteli olmalıdır. Yazıcağınız konunun illaki popüler bir konu olup olmamasına bakmayın. Siz ne kadar kaliteli içerik eklerseniz o kadar viral olma şansınız artar. Bakış açılarınızda, düşüncelerinizde farklılıklar yaratın. Gerekli yerlerde kendi düşüncelerinizi eklemeyi unutmayın. 

Başlıkları İlgi Çekici Kılın !

İnsanların en çok ilgisini çeken başlıklardır. Mutlaka her kesmi kapsayan bir başlık seçin. 

Resim veya Video Tarzı İçerikler Kullanın ! 

İnsanların sadece yazıya bakıp okumasını beklemeyin. Yani sadece yazıdan oluşan bir içeriği ben okumaya üşenirim ki çoğu kişide benim düşüncemdedir sanırım. Bu yüzden içeriği renklendirmek amacıyla yazıların arasına resim veya videolar ekleyin. Yazının görüntüsü kalitesini arttırın.

Tabikide En Önemlilerinden Birisi Sosyal Medya 

Yazının viral olabilmesi için mutlaka sosyal medyayı kullanın. İçerik ne kadar kişiye ulaşırsa o kadar viral olma şansıda artar. Mutlaka bir emek vermek gerekir bu konuda. Bu şekilde yazınız sadece viral olmaz, sitenize de yararı dokunur. 

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »

6 yorum

yorum Yaz
Timur Demir
Site Sahibi
2 Haziran 2015 16:03 Yorumu Sil

Emeğinize sağlık Abdullah Bey.

Yanıtla
avatar
Abdullah Darçın
Site Sahibi
2 Haziran 2015 16:46 Yorumu Sil

Teşekkür ederim Timur Bey :)

Yanıtla
avatar
Nilüfer Sipahi
Site Sahibi
3 Haziran 2015 22:53 Yorumu Sil

Abdullah bey bu yazıyı çok beğendim viral yazının ne olduğunu biliyordum ancak isminin viral yazı olduğunu bilmiyordum. sizce bir site için viral yazının seo açısından olumlu ve olumsuz etkileri nelerdir? Bu konuda bilginiz var mı?

Yanıtla
avatar
Abdullah Darçın
Site Sahibi
4 Haziran 2015 16:43 Yorumu Sil

Seo açısından olumlu veya olumsuz olup olmasıyla alaklı bir bilgim malesef yok. Fakat siteniz açısından yararı mutlaka olacaktır. Çünkü tekil hit alıyorsunuz. :)

Yanıtla
avatar
Ömer Tarık Koç
Site Sahibi
18 Nisan 2016 13:16 Yorumu Sil

Güzel bir yazı. Biraz daha detaylı olabilirdi. Elinize sağlık :)

Yanıtla
avatar