Ehliyet İçin Başvurumu Yaptım

23:27
ehliyet

Merhaba arkadaşlar. Birkaç gündür yazı yazamıyorum. Malum birkaç küçük işim vardır. Eve yorgun dönüyordum. Bugün işlerim bitti. Son işim ehliyet kursuna yazılmaktı. Malum 18 yaşına girdim. Ocak ayındaki '' stajyer ehliyet '' kanunu gelmeden yazılmak istedim.

Yorucu bir gündü. Oradan oraya koşturup durdum. Sağlık raporu, savcılık belgesi derken günüm sıra beklemekle geçti. Son başvuru tarihi 10 Temmuz olduğu için son güne kalmadan halletmeye çalıştım. Araba kullanmayı biliyorum fakat ehliyet olmadan sokaklara çıkamıyorum. Ehliyet şart. Kursa yazılırken bana ücretler hakkında bilgilendirme yapıldı. Bir husus dikkatimi çekti. Ehliyet için kurs ve sınavlar hariç sadece ehliyete 490 TL para ödeyeceğim söylendi. Bu 490 TL ise 107 TL'si kart için 383 TL' si harç ücreti. Açıkcası bu durum çok can sıkıcı. Çünkü para peşin olarak ödenmekte ve 107 TL kart ücreti alınırken neden harç alınır anlamam.

Neyse konumu uzatmadan bitireyim. Eğer sizde yazılmak istiyorsanız gece kalmadan yazılmanızı öneririm. Çünkü stajyer ehliyet olayı çok sıkıntılı gibi görünüyor. 2 yıl normal ehliyetsiz bir kimseyle trafiğe çıkılmayacağı konuşuluyor.

Bundan önce İstersen Her Zaman Mutlu Olabilirsin adlı yazımı yazmıştım. Okumanızı önerir ve rica ederim.

07 / 07 / 2015

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »