Güzel Bir Yaz Tatili Daha

11:38
tatil

Merhaba arkadaşlar. Üç, dört gündür yazı yazamıyorum. Biraz ara vermek istedim. Ailecek tatile çıktık. Malum araya bayram girince herkes işinden gücünden izin alabildi ancak. Bizde ailecek bu tatili değerlendirmek istedik.

İki yıldır gitmekte olduğumuz Erikli, Edirne'ye bağlı bir tatil mekanı. İlk gittiğimizde denizi çok hoşumuza gitmişti. Tertemiz, masmavi bir deniz. Ayrıca çok fazla derin değil. Benim en çok hoşuma giden kısım bunlar. Oldukça kalabalık bir tatil yeri. Eğer gitmek isterseniz mutlaka önceden bir pansiyon veya otelden yer ayırtmanız. Tabi bunların dışında çadır kurarak '' camping '' yapabilirsiniz, Çadırlar için özel alanlar mevcut. Bu yıl gittiğimizde oldukça soğuk bir havası vardı. Çok fazla rüzgarlıydı ve deniz soğuktu. Güneş tam olarak denizi ısıtamıyordu. Fakat deminde dediğim gibi harika bir denizi vardı. Biz tam merkezde değil de Erikli'nin girişinde bir yerde kaldık. Tabikide bizde rezervasyon yaptırmadığımız için yer bulamadık hiçbir yerden. Zar zor bir çadır bulduk. Günlük çadır kiralama gibi bir imkanınız oluyor. Bizde bu şekilde çadır kiraladık. Hem çileli hemde zevkli bir yöntem olduğunu söyleyebilirim.

Kısacası temiz, güzel bir tatil mekanı arıyorsanız Saroz / Erikli'yi sizlere kesinlikle öneririm. Fakat otel veya pansiyon için mutlaka önceden yer ayırttırın yoksa yer bulmanız imkansız gibi bir şey.

Daha önce Bonusbay Hakkında Bildiklerim adlı yazımı yazmıştım. Okumanızı önerir ve rica ederim.

19 / 07 / 2015

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »

2 yorum

yorum Yaz
kw Timur Sezici
Site Sahibi
23 Temmuz 2015 17:08 Yorumu Sil

Erikli, gitmeden önce bir kez daha düşünmenizi öneririm. Kiralık yazlık fiyatları aşırı derecede artmış. Aynı ücret ile güneyde her şey dahil tatil yapabilirsiniz. Hatta geçen sene kiraların yüksek olması ve istenen depozito yüzünden orada konaklamaktan vazgeçmiştim.
Denizi Güzel olmasına rağmen sahili çok bakımsız. Gece eğlence sıfır. bir kaç bar ın haricinde hiç bir şey yok. Eğer aracınızda çadırınız var ise erikliye çok yakın Gökçetepe tabiat parkı var. Orayı tercih edebilirsiniz. Hem sahili çok güzel hemde denizi rüzgar almıyor.
Güzel Türkiyem de o kadar çok belde var ki Erikli ye gidecekseniz bir kez daha düşünün isterim.

Yanıtla
avatar
Abdullah Darçın
Site Sahibi
29 Temmuz 2015 20:35 Yorumu Sil

Çok haklısınız kira ücretleri oldukça fazla bize 300 tl gibi bir fiyat söylediler bizde tabi kiralamadık. Ayrıca dediğiniz gibi denizi oldukça güzel ama kumsalı bakımsız. Fakat kumsalda pek takılmayacaksa kafa yani denizi için bir yer aranıyorsa elverişli bir mekan.
Rüzgar alma konusu ise bu sene karşılaştım. Geçen sene gittiğimde hiç rüzgar yoktu. Tabi sizin düşüncelerinize de saygı duyuyorum. Seçimleri kişilere bırakmak gerekir.

Yanıtla
avatar