İstersen Her Zaman Mutlu Olabilirsin !

22:08
be happy

Merhaba arkadaşlar. Herkesin en çok aradığı şeydir mutluluk. Haksız mıyım ? Herkes mutlu olmak ister. Bana göre mutlu olmak için çok çok fazla şeye gerek yok.

Öncelik sağlık bana göre. Sağlık olduktan sonra gerisi pek önemli değil. Çok zengin olursunuz ama sağlığınız çok kötüdür. Benim seçimim tam tersi. Benim ihtiyaçlarımı karşılayacak kadar bir para ve sağlıklı bir hayat beni oldukça mutlu eder. Tabi sadece para değil mutluluk. Mesela bir dostunuzun yanında harika bir zaman geçirir, mutlu olursunuz. Hiç olmadığı kadar güler eğlenirsiniz. Yeter ki bir destekçi, gerçek bir dost olsun. İsterse cebinde  para olmasın o gün bir dost ile harika şeyler yapabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse lise zamanımda sadece 20 TL ile 5 kişi harika zamanlar geçirdiğimi biliyorum.

Demek istediğim siz isterseniz her zaman mutlu olabilirsiniz. Yeter ki mutlu olmayı hedefleyin. Sizi kimse engelleyemez. O anı nasıl görürseniz o sizin için bir duygu olur. Anı sıkıcı görürseniz o an o kadar size itici, iğrenç gelir. O anı mutlu görün...

Bundan önce Toloka Ödeme İsteği adlı yazı yazmıştım. Okumanızı önerir ve rica ederim.

04 / 07 / 2015

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »