Sosyal Medyanın Yeni Akımı

22:30
yeni akım

Merhaba arkaşlar. Sosyal medyada gezerken çok fazla karşılaşmaya başladım. Yeni bir akım başlatılmış herhalde. Geçen sene hatırlarsanız ALS hastaları için bir akım başlatılmıştı. Olayın özü ne kadar iyi olsa da sonradan bu akım iyice çığrından çıktı bana göre.

Şimdi ki akıma da '' Dont Judge Challenge '' deniyor. Olayda ki amacı açıklamak gerekirse bir kişi kendini kötü bir kılığa sokuyor. Ardından kamerayı eliyle kapatıp asıl, düzgün, çekici halini alıyor. Güzel bir şarkıyla da süslendi mi herkesin ilgisini çekiyor. Kim başlattıysa egosunu tatmin etmek amacıyla başlatmış bana göre fakat çok fazla yayılmaya başladı.

İlk olarak Facebook'ta gördüğümde saçma bir video sandım fakat yavaş yavaş bu tür videolar sayfalarda artmaya başladı. Instagram, Twitter derken çoğaldı gitti. Bende böyle bir konu açmak istedim.

Zaman geçtikçe bakalım daha değişik neler göreceğiz bu insanlarımızdan. İnsanoğlu çok üretken sürekli saçma sapan şeyler çıkarabiliyor ortaya. Tabi bazen de yararlı şeyler de çıkabiliyor. En azından bir amacı olsaydı bu akımın bir yararı olurdu. Neyse fazla kafa yormamak gerek...

Daha önce Üniversite Tercihi Yapanlara Tavsiyeler adlı bir yazı yazmıştım. Okumanızı tavsiye ve rica ederim.

12 / 07 / 2015

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »