AB Ülkeleri İçin Çerezlerle İlgili Bildirim Hakkında

23:33
blogger bildirim

Merhaba arkadaşlar. Blogger kullanan arkadaşlar bu bildirimi illaki görmüştür. Bende bir araştırma yaptım bu konu hakkında bildiklerimi de sizlere aktarmak istedim. Bilindiği üzere detaylı bir açıklama yapılmamış bu konu hakkında benim bildiklerimde oradan buradan bilgilerim eğer yanlışlarım varsa şimdiden özür dilerim.

Bildirimin Amacı Nedir ?

Bildirimde bize AB kullanıcıları için sitenizde kullanılan çerezler hakkında bilgi vermeniz isteniyor. Bu yüzden de kullanıcıdan onay almanız gerekmekte. Bu onayı da aşağıdaki yolları takip ederseniz yapabilirsiniz.

Öncelikle Kontrol Panelinde bulunan '' HTML Düzenle '' ye tıklayın. Ardından CTRL + F tuşları ile arama yapacaksınız. Bu aramaya da <head> yazmanız gerekmekte.

blogger bildirim

Ardından <head> kodunun üzerine aşağıda vereceğim kodu yapıştırıp kaydetmeniz yeterli.Bu kodu ekleyip kaydettikten sonra sayfanızın üst kısmında Kabul Ediyorum ve Ayrıntıları İnceleyin gibi iki seçenek görünecek. Bu seçeneklerin hangisini seçeceğiniz size kalmış bir şey.

blogger bildirim


Tekrar hatırlatmak isterim. Bu yazı tamamen bana ait değil. Kaynak olarak kullandığım siteyi '' Kaynak '' yazısına tıklayarak görebilirsiniz.

Daha önce Vodafone Arenada Harika Levhalar adlı yazımı yazmıştım. Okumanızı öneririm.

04 / 08 / 2015

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »

2 yorum

yorum Yaz
Gökhan TEKİN
Site Sahibi
20 Kasım 2015 16:40 Yorumu Sil

Kaynak belirttiğiniz için teşekkür ederim.

Yanıtla
avatar
Abdullah Darçın
Site Sahibi
23 Kasım 2015 19:58 Yorumu Sil

Ne demek. Sonuçta görevim :)

Yanıtla
avatar