Direksiyon Sınavını Başarıyla Tamamladım !

17:32
direksiyon sınavı

Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz üzere Ocak 2016'da ehliyet için yenilikler geliyordu. Bende bu tarihe kalmamak için ehliyet kursuna yazılmıştım. İlk sınavımdan 94 puan alarak başarıyla geçtim.

Bu sınavdan sonra direksiyon eğitimleri başladı. Tabi daha önceden araba kullanmayı bildiğim için rahat bir eğitim dönemi oldu. Bugün ise direksiyon sınavına girdim ve başarılı oldum. Eski sisteme göre çok fazla zorlaştırılan bir ehliyet alma dönemindeyiz. Eskiden bir veya iki turda herkese ehliyet veriliyordu. Şimdi ise 35 dakika boyunca araba sürmemiz gerekmekte. Yokuşta kalkış, stop ettirmeme, park etme ve geri geri arabayı kullanma sınavın en önemli aşamaları diyebilirim. Bir çok insanın zorlandığı konulardır bunlar.

Sizlere tavsiyeler vermek isterim. Sıramın geldiği vakte kadar çok fazla heyecanım vardı. Fakat arabaya oturduğum anda o heyecan bir anda uçuverdi. Önerim çok fazla heyecan yapmamalısınız. Düşünmemelisiniz. Arabayı çok hızlı kullanmayın. Futbol maçlarındaki gibi süreye oynayın derim. Yoksa süre dolmadığında size küçük bir tur daha attırabilirler. Buda sizin aleyhinize olur. 35 dakika boyunca arabadan indirilmediyseniz büyük bir ihtimal sınavı geçmişsinizdir. Trafik işaretlerine, sinyallere çok önem verin mutlaka emniyet kemerinizi bağlayın ve aynaları kontrol edin. Zaten bu önerim ilk yapmanız gereken şeydir.

Çok uzatmadan ben bu tatlı beladan kurtuldum. Darısı diğer girecek olan kişilerde.

Daha önce Coca Cola'dan İçilebilir Reklam adlı yazımı yazmıştım. Okumanızı öneririm.

19 / 09 / 2015

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »