Her Kürt Terörist Değildir !

19:48
abdullah darçın


Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz üzere yakın zamanda çok kötü olaylar yaşandı ülkemizde. Kaç tane vatanını savunan, güzel abilerim gitti. Başlamadan önce hepsinin mekanının cennet olmasını dilerim. Ayrıca ailelerine Allah sabır versin. Bende biraz bu konuda ki düşüncelerimden bahsetmek isterim.

Sosyal medya üzerinde herkes birbirine ahkam kesmeye başladığını gördüm. Hatta bazı kişiler Kürtleri suçlamaya başladı. İnsanların birbirlerine şuan destek olacakken tam tersi bir şekilde hareket ediyorlar. Ayrım yapıyorlar ! Her Kürt'e terör destekçisi adını koyuyorlar. Benim çok fazla Alevi, Kürt, Türk arkadaşım var. Hepside çok çok iyi insanlar. Kimse kimseden üstün değildir.

Lanetlenmesi gereken Kürtler değil, terördür. Bir kişi adına tüm Kürtleri kötülemek gerekmez. Yani demek istediğim bir kişinin suçu tüm topluma atılmamalıdır. Bizler insanlara sırtımızı çevirirsek onlarda bizlere çevirir. Bu şekilde anlaşmazlıklar ortaya çıkar. Bizim yapmamız gereken arkadaşça, kardeşçe yaşamak. Uyumlu birer bireyler olmamız gerekmekte.

Dili, dini, ırkı ne olursa olsun karşıdakinin de insan olduğunu unutmamak gerekir. Ayrımcılık, ırkçılık yapılmamalıdır. Bizleri birbirimize düşürmeye çalışanlara imkan vermememiz gerekmekte. Onların istediği şeyleri şu saatlerde bizler yapıyoruz. O karaktersiz kişiler biz kötü duruma düşerken mutlu oluyorlar. Bu yüzden vakit birbirimize destek olma vakti.

Daha önce Direksiyon Sınavını Başarıyla Tamamladım ! adlı yazımı yazmıştım. Okumanızı öneririm.

20 / 09 / 2015

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »