Marka Bağımlılığınız Var mı ?

10:43
marka

Merhaba arkadaşlar. Günümüzde çoğu kişinin problemidir marka bağımlısı olmak. Yani belirli markalar dışında giyinmez, yemez, içmez veya kullanmaz. Yani pahalı bir şey onlar için her zaman en iyisidir.

Bana göre marka bağımlılığı mutlaka küçük yaşta başlar. Yani çocuğa ne giydirirsen, içirirsen onunla devam etmek ister. Ailenin veya çevrenin etkisiyle bu devam eder. Aslında hem ucuz hemde kaliteli üretim yapan çok fazla şirket vardır. Fakat adı olmadığı için veya pek fazla tutulmadığı için tavsiye edilmez. Kilolu bir insan olduğum için her zaman her yerde istediğim türde bir kıyafet bulamıyorum bulsam bile beden konusunda sıkıntı çekiyorum. Fakat tek dikkat ettiğim bir konu vardır : Ayakkabı !  Yani ayakkabının mutlaka kaliteli olmasını isterim. Ayakkabıya verilen paraya acımam. Çünkü ayak sağlığı önemlidir. Benim düşüncem bu. Tişörtlerimi, pantolonlarımı vb. şeyleri indirim zamanlarında Polo, Defacto, Koton gibi mağazalardan alıyorum. Pek saat kullanan biri değilim fakat kullanırsam Casio marka saatleri severim. Hem sağlam hem de şık saatler oluyor. Yani adamlar işini biliyor.

Yiyecek konusunda pek sıkıntım yok. Şükür annemin yemekleri o hazır yemeklere taş çıkartır. Ev yemeği her zaman iyidir fakat arkadaş ortamında bulunduğumuz zaman fastfood tarzı yiyeceklere yöneliyoruz çünkü uygun fiyata denk geliyor. Malum öğrenci insanlarız. Teknolojik ürünler de pek takıntım yoktur ama çok fazla uğraşmayı severim.

Kısacası çok bir bağımlılığım yoktur. Eğer imkanım var ise alırım yoksa diretmem. Peki siz hiç düşündünüz mü böyle bir bağımlılığım var mı diye ?

Daha önce Kurban Bayramınız Mübarek Olsun ! adlı yazımı yazmıştım. Okumanızı öneririm

25 / 09 / 2015

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »