Blogger Alt Etiket Ayarı

14:56
seo ayarları

Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz üzere alt etiket seo ayarları için önemli bir seçenektir. Blogger kullanan arkadaşlar için alt etiket ayarları nasıl yapılması gerektiği hakkında bilgi vermek istiyorum. Uygulanmasa gereken iki ayar var;

1- HTML Yolu İle ; 

Aşağıda vereceğim kodu Blogger panelinizden Şablon > HTML Düzenle yollarını takip ederek CTRL+F seçeneklerinden aratıyoruz.Arattığınız bu kod birden fazla olabilir. Hepsini teker teker silin ve şablonu kaydedin. Bunlar temada ekli olan resimlerden kaynaklanıyor. Bu resimlerde alt etiket olmadığı için öyle gözüküyor. Gelelim ikinci uygulamamıza...

2- Resme Eklenen Etiket

Bu uygulamada izleyeceğimiz yol basit. Yazınızı oluştururken yazınıza eklediğiniz resimlerde bu işlemi uygulayacağız. Eklediğiniz resme tıkladıktan sonra altında küçük bir pencere çıkacaktır. Bunun örneğini aşağıdaki resimde görebilirsiniz.

etiket


Bu çıkan pencerede '' Özellikler '' seçeneğine tıklıyoruz ve karşımıza bir pencere daha açılacak.

etiket


Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi bu pencerede ise etiketlerimizi ekleyeceğiz. Asıl etiket '' Başlık metni '' kısmına, alternatif etiket ise '' Alternatif metin '' kısmına eklenecektir. Daha sonra yazınıza devam edebilirsiniz.

Bu uygulamaları takip ettiğiniz takdirde seo açısından sıkıntı yaşamazsınız. Takıldığınız kısım olursa mutlaka yorumda belirtin yardımcı olmaya çalışırım.

Daha önce Spor Yapmaktan Çabuk Sıkılıyorsanız Size Birkaç Tavsiyem Var adlı yazımı yazmıştım. Okumanızı öneririm.

28 / 02 / 2016

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »

1 yorum:

yorum Yaz
Ceylan Baldas
Site Sahibi
29 Temmuz 2017 22:22 Yorumu Sil

kolay gelsın benım sıtemde olmadı dedıklerını yaptım

Yanıtla
avatar