Blogger mı Hosting mi ?

12:25
Hosting

Merhaba arkadaşlar. Bu işlere yeni girmiş kişilerin her zaman aklında bir soru vardır. '' Blogger mı Hosting mi ? ''. Tabi sadece yeni arkadaşların değil. Bende şahsen yazmaya devam etmek için Blogger'a devam etmeli miyim yoksa hosting almalı mıyım diyerek bocalama yaşadım.

Bende diğer site sahiplerinden veya bu işlerle uğraşan arkadaşlardan fikirlerini istedim. Wmaracı sitesine bir yazı yazdım. Bir nevi anket oluşturdum. 15 cevap içerisinden 12 cevap blogger 3 cevap ise hosting almam söylendi. Hosting al diyenlerin cevaplarında, ticari amaçlı bir site ise, uğraşmak istiyorsan almalısın gibi cevaplar var. Blogger kullan diyenlerde ise arkasında Google var, çökme-saldırı alma korkusu yok, kullanımı rahat, masrafsız gibi cevaplar var.

Bu cevaplardan sonra şahsen bende Blogger'a devam etmeye karar kıldım. Zaten Blogger'a yakındım bu şekilde daha da yakınlaştım. Tabi bu sizin kararınız. Denildiği gibi gerçekten rahat, masrafsız bir kullanımı var. Belki çok ilerleyen zamanlarda geçiş yapabilirsiniz. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Daha önce Termal Kameralı Telefon Yapmışlar adlı yazımı yazmıştım. Okumanızı öneririm.

20/02/2016

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »

2 yorum

yorum Yaz
Mehmet Barun
Site Sahibi
5 Haziran 2016 22:44 Yorumu Sil

Hocam biliyorsunuz ki tumblr gibi bir sistem ülkemizde engellendi ben herzaman wordpress tercih eden birisiyim bloggera geçmeyi düşünürken tumblr ın engellenmesi bu karardan vazgeçmeme sebep oldu ama tabiki karar yeni başlayacak arkadaşların

Yanıtla
avatar
Abdullah Darçın
Site Sahibi
13 Haziran 2016 23:19 Yorumu Sil

Tumblr'in engellemesi bence çok normal. Çünkü amacından aşılmış bir sistemdi. Sanki temeli +18 paylaşımdı. Ülkemizde de engellemesi doğal. Fakat Blogger böyle bir sorunla karşılaşacağını sanmıyorum.

Yanıtla
avatar