Cansel İçin Susma

16:08
cansel buse kınalı


Merhaba arkadaşlar. Biliyorsunuz ki yakın zamanda yaşıtım diyebileceğim bir kişi, karaktersiz birinden dolayı kendi hayatına son verdi.

Olayı bilmeyenler için biraz bahsetmek isterim. Matematik öğretmeni Cansel'e tecavüz ediyor ve Cansel bu olayı kaldıramadığı için babasının silahı ile kendini öldürüyor. Daha öncesinde bu yaşadığı olayı Cansel diğer öğretmenlerine ve okul yönetimine olayı anlatmış fakat kimse dikkate almamış.

Artık bu olaylara son verilmeli. Nedir bu insanların sizin gibi hayvanlardan çektiği. Ülkemizde artık normal bir olaymış gibi görülmeye başlandı. Hiçbir cezası yok neredeyse. Sanırım iki gün içeride tutup sonra salıveriyorlar. Tecavüzün cezası idam olmalı. Bak bakalım o zaman kimse böyle olaylara kalkışabiliyor mu... Daha benimle yaşıt biri, önünde geçireceği güzel günler vardı belki fakat bir insafsızın yüzünden hayal oldu. Çok kötü bir durum değil mi. Birde öğretmen olmuş diyeceksiniz. Öğretmen olmak kişilik değiştirmiyor maalesef. Öğretmen olmuş ama adam olamamış. Ata'mın bir sözü var : '' Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en özverili ve saygı değer unsurlarıdır. '' Ata'm çok güzel söylemiş fakat böyle öğretmenlere en küçük saygı bile gösterilmemeli. İçinde kötülük dolu bir sürü insan var.

Yakın zamanlarda Kadıköy'de bir taciz olayı daha meydana gelmişti. O zamanlar bazı kişiler tacize uğrayan kişi hakkında çok boş sözcükler kullandılar. Bir kızın o saatte oralarda ne işi var, mini etek giyinmeseymiş, insanları kışkırtacak giysiler giyilmemeli gibi arsız cümleler. Bu sefer ne diyecekler acaba ?  Sanırım '' o kızın okulda ne işi vardı ? Kızın asıl yeri evdir ! '' mi ? 

Ülkemiz cidden çok zor dönemlerden geçiyor. Artık söylenecek söz yok. Devlet insanlarına sahip çıkmalı. Kendi milletini küçük düşüren, kendi milletine zarar veren bir devlet olamaz...

#Canselicinsusma 

Daha önce Sitemap Hatırlatma adlı yazımı yazmıştım. Okumanızı öneririm.

24/ 02 / 2016

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »