Spor Yapmaktan Çabuk Sıkılıyorsanız Size Birkaç Tavsiyem Var

17:31

fitness


Spor salonları harikadır... Tabii teoride. Güçlü, sağlıklı ve fit olmanız için gereken her şeyi sağlar. Fakat gerçekte acayip karşılaşmalar, göz korkutan ekipmanlar ve bir sürü güzel insanla dolu olan, kendine güvensizliğin üreme alanlarıdır.Peki, sizi spor salonuna gidip güzel görünümlü bir vücuda kavuşmaktan alıkoyan şeyler neler? Koordinasyon kaygısı ya da vücudunuzun görüntüsüyle alakalı çekingenlik de olsa, artık bunları geride bırakmanın zamanı. Korkularınızı yenip vücut ölçülerinizle savaşmaya odaklanmanızı sağlamalısınız.

Uzmanların sizin tarafınızda olduğunu bilmelisiniz. Lakin endişelendiğiniz nokta; spor salonunun diğer müşterilerinin, hakkınızda ne düşüneceği ise şunu hatırlayın. Fikri, herhangi bir öneme sahip olan hiç kimse vücudunuzu ve sağlığınızı geliştirmek için bir efor sarf etmenizden dolayı etkilenmek dışında bir düşünceye sahip olmayacak.

BİR HEDEFİNİZ OLSUN

Kendinize bir hedef koyup buna bir sonuç belirleyin. Eğer amacınıza ulaşabilirseniz, kendinizi biraz serbest bırakabilirsiniz.

Eğer amacınıza ulaşamazsanız, kendinizi cezalandırmalısınız.

TADINI ÇIKARIN

Hoşunuza giden bir aktivite seçin. Eğer koşmaktan nefret ediyorsanız, bir fitness sınıfına girmeyi ya da yüzmeyi deneyin veya bunlar üretilebilir. Bana kalırsa koşmayı sevmeyi deneyin. Koşmak gerçekten çok iyidir.

spor


DAHA SIKI ÇALIŞIN

Eğer koşu bandında başka şeylerle ilgileniyorsanız, maksimum kapasitede çalışmıyorsunuz demektir. Yeterince hızlı koşmalı ya da ağır kaldırmalısınız, dinlenme periyotlarınız kendinizi toparlamanıza yetecek uzunlukta olmalı ki kafanızı tekrar kaldırıp bir sonraki setinizi düşünmeye başlayın.
Gözünüzü korkutabilir ama buraya adım atmayarak birçok şeyi kaçırabilirsiniz.

Ağırlık kaldırmak, düz kardiyo egzersizlere göre daha büyük bir yağ yakma etkisine sahip. Ağırlık kaldırmak aynı zamanda metabolizmanızı hızlandırır ve kemiklerinizi güçlendirir.

ARAŞTIRMA YAPIN 

Yaptığınız şeyi ne derece anlarsanız o kadar kolay motive olursunuz. Fitness ile ilgili dergi ve kitaplar okumaya başlayın. Spor salonunda duyup gördüklerinizin daha tanıdık gelmesini sağlayacaktır.

Daha önce Facebook'ta Yeni Simgeler adlı yazımı yazmıştım. Okumanızı öneririm.

25/ 02 / 2016

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »

2 yorum

yorum Yaz
Sohbet
Site Sahibi
26 Şubat 2016 17:56 Yorumu Sil

harika tabsiyeler elinize saglık. Çok hoş bir bilgilendirme

Yanıtla
avatar