Termal Kameralı Telefon Yapmışlar

18:47
termal kamera

Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz üzere CAT markası Amerikan iş makinesi üreten bir marka. Değişik bir şeyler denemek istemişler herhalde. Termal kameralı android işletim sistemli bir telefon çıkartmışlar.

Dayanıklılığı ön planda tutulan telefonun modeli S60. Termal kamerayı ise FLIR adlı bir teknoloji firması tasarlamış. Derseniz bu termal kamerayı biz ne yapacağız. Şöyle söyleyebilirim. Kapılarda veya cam kenarlarında ısı kaybı olup olmadığına bakabilirsiniz. Elektrikli cihazlardaki ısınmaları tespit edebilirsiniz. Bu kameranın karanlıkta dahi kullanılabileceği söylenmiş.

Kamera 15-30 metre arasındaki mesafelerden ısıyı görebiliyormuş. Ayrıca bana göre en güzel özelliği 5 metre derinlikte bir saate kadar suya dayanıklıymış. En önemli özelliği bence. Telefon su ve toz geçirmez özelliğinin yanında 1.8 metreden düşmelere karşı üründe hasar olmayacağı belirtilmiş. 3 GB Ram, 8 çekirdek Snapdragon 617 işlemci kullanışmış. 13 megapiksel arka, 5 megapiksel ön kamera mevcut. Andorid 6.0 sürümü ile piyasaya sunulan telefonun 32 GB dahili hafızası var.

En çok merak edilen kısım ise telefonun fiyatı. Gerçekten çok güzel sağlam bir telefon gibi görünüyor. Tasarım açısından bence hoş bir tasarımı var. Telefonun fiyatı ise 599 dolardan satışa çıkması planlanıyormuş.

Değişik bir telefon üretmişler. Bence güzel olmuş. Cihazın özellikleri de oldukça iyi fiyatı da ideal fiyatta bana göre. Tabi ülkemize gelecekse bu telefon fiyatı bu olmayacaktır. Ülkemize gelirse telefonu görmek gerekir diye düşünüyorum.

Daha önce Tekrar Buradayım adlı yazımı yazmıştım. Okumanızı öneririm.

19/02/2016

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »