Nazlı Çelik'ten Çok Beğendiğim Bir Konuşma

13:56
nazlı çelik

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere farklı bir meseleden bahsedeceğim. Bildiğiniz üzere Nazlı Çelik Star TV ana haber de spiker olarak görev yapıyor. Eğitimini Emerson Koleji adlı bir kolejde Amerika'da görmüş. Hayatından bahsetmek istemiyorum direk konuya girmek istiyorum.

Ana haberi sunarken şehitlerimiz için gerçekten çok güzel bir konuşma yapmış. Tabi bu konuşma eski bir konuşma fakat bugün Facebook'ta gezinirken tekrardan karşıma çıktı. Bende aklıma gelenleri, söylemek istediklerimi yazı olarak dökmek istedim. Şuan gerçektende ülke olarak kötü süreçlerden geçiyoruz. Her gün bir iki evlat, saldırılar, yakın zamanda yaşanan darbe olayları ve niceleri... Fakat gün geçtikçe artık anormal bir olaydan normal bir olay gibi gelmeye başladı. Eskiden bir askerimiz şehit olsa ayağa kalkardık. Daha yeni iki gün önce 9 tane şehit verdik ama ne oldu unutuldu aniden. Artık çok basitleşmeye başladı bu olay. Onlar seni beni koruyor orada. Onların kide can seninki benimki gibi. Ne hakları var ki ? Onlarında anne babası var. Eşi dostu var. Söylenecek çok söz var ama sadece söz. Bunu sen ben değil devlet sonlandırabilir...

Yazım başka yerlere uzamadan Nazlı Çelik'in o konuşmasını sizlere ileteyim. Belki beğeneceksiniz belki de absürt bulacaksınız fakat içten doğru bir konuşma bana göre. Saygı duydum bu konuşmadan sonra..

Şunu unutmamak lazım: Bu vatan kolay kurulmadı kolayda kaybedilmemeli, kaybedilemez!Daha öncede Samsung, Türkiye'ye Okul ve Hastane Yapıyor ! adlı yazımı yazmıştım. Okumanızı öneririm.

11/10/2016

Benzer Yazılarım

Önceki Yazım
« Önceki Yazım
Sonraki Yazım
Sıradaki Yazım »